2015m. VšĮ „Tauro guolio“ vasaros vaikų ir jaunimo stovyklos


SANYO DIGITAL CAMERATęsiamos Lietuvos etniniu kultūriniu ir istoriniu pagrindu sukurtos vaikų ir jaunimo stovyklos.

Kaip ir ankstesniais metais stovyklos išlieka senovės baltų gyvensenos tipo, su senoviniu apipavidalinimu. Stovyklose ir toliau bus išlaikoma istorinė, viduramžių lietuvių dvasia. Stovyklos pagrindinis tikslas, Lietuvos senosios istorijos pažinimas gyvai. Senovės lietuvių tradicijų ir papročių puoselėjimas ir išsaugojimas.
Stovyklos dalyviai bus dar gausiau aprengiami senoviniais lininiais ir vilnoniais rūbais, senoviniu apavu-naginėmis, maitinsis iš molinių ir medinių indų ir, aplamai, stovykloje viskas bus naudojama pagal XII-XIIIa.

Šiais metais galutinai įrengtas istorinis uždaras 3m. aukščio sienomis kiemas leis dalyviams įdomiau ir jaukiau pasijusti. Įrengta įvairių pastogių nuo saulės ir lietaus, užsiėmimams. Dalyviai gyvens istoriniuose mediniuose nameliuose po 8-9 dalyvius.

Kaip ir kiekvienais metais, investuojame labai daug į įvairų stovyklos inventorių, taip ir šiemet įsigyjama labai daug naujo inventoriaus: rūbai dalyviams, įvairūs ginklai ir šarvai, įvairus žaidimų inventorius, saugaus jojimo reikmenys, amatams skirtas inventorius ir t.t.

Esame vienintelė tokio tipo stovykla Lietuvoje ir aplinkinėse valstybėse. Savo stovyklose nedaleidžiame jokios fantastikos, kas iškraipytų istorinius dalykus, nes mūsų stovykla gyvosios Lietuvos istorijos stovykla, skirta pažinti savo tautos šaknis.

Kas yra nauja šiais metais, tai stovyklų išskirstymas pagal motyvaciją. Per kelerius metus, buvo pastebėta, kad atvykstančių dalyvių į stovyklas lūkesčiai labai skirtingi. Vieni labai nori tik jodinėti žirgais, kiti labai domisi tik amatais o dar kitiems rūpi tik ginklai, žygiai ir įvairios rungtys. Tai visiškai suprantama, vieni esamę gimę būti kariais, kiti puikiais amatininkais ir menininkais, dar kiti norime lėkti žirgu ir t.t.
Tad šiais metais mūsų stovyklos yra skirstomos pagal motyvaciją ir dalyviai pasitardami su savo tėveliais, galės dalyvauti stovykloje pagal savo būdą, charakterį ir norus.

Besidomintys amatais, ar šiaip esantys lėtesni ir ramesni vaikai, galės dalyvauti stovykloje JAUNASIS MEISTRAS.
Judriems ir nenustygstantiems vaikams patariame dalyvauti sukarintoje stovykloje JAUNASIS VYTIS, na o žirgus mylintiems, ar labai besižavintiems jais siūlome jojimo mokinimosi stovyklą tiek pradedantiems, tiek jau jojantiems ir gal netgi turintiems savo žirgą, dalyvauti stovykloje JOTŽYGIS.

Nauja šiais metais ir tai, jog šiemet stovyklos yra dvigubai ilgesnės trukmės, 10 dienų.
Dar viena naujovė, mūsų organizuojamose veiklose, tai šių laikų sukarinta savaitgalinė stovykla – TAURO VYTIS, tai XXIa. Karybos stovykla. Moderniausios šių laikų ginklų kopijos G36, M16, AK74 (airsoft ginklai), kamufliažinė miškų zonos uniforma ir kita kario ekipuotė leis pasijusti tikrais kariais.
Taktika, tikros užduotys, tikri apmokymai, įvairūs žygiai ir priešo naikinimo operacijos. Maskuotė, nebylaus valdymo signalai, pasalos ir pastatų šturmavimas.

Stovyklos metu viskas bus labai panašu į šiandienos Lietuvos kariomenės bazinius kursus, tik mūsų stovykloje nebus žygiavimo užsiėmimų, nebus jokių paradinių elementų.

PLAČIAU APIE KIEKVIENĄ STOVYKLĄ SKAITYKITE ATSKIRAI PAGAL STOVYKLŲ PAVADINIMUS

1. Sukarinta, fiziškai aktyvi stovykla – JAUNASIS VYTIS
I grupė (10d.)
Stovyklos data birželio 20-30d.
Kaina 250€ (du šimtai penkiasdešimt eurų), dalyvių amžius 10-13m.
Registracija priimama iki 2015 06 01

II grupė (10d.)
Stovyklos data liepos 31d.-rugpjūčio 9d.
Kaina 250€ (du šimtai penkiasdešimt eurų), dalyvių amžius 13-18m.
Registracija priimama iki 2015 07 15

2. Senųjų amatų mokinimosi stovykla – JAUNASIS MEISTRAS
Viena grupė (10d.)
Stovyklos data liepos 17d.-26d.
Kaina 300€ (trys šimtai eurų), dalyvių amžius nuo 9 -18m.
Registracija priimama iki 2015 07 01

3. Senovės baltų žirgais (žemaitukais) jojimo treniruočių ir aktyvaus žirginio sporto papuliarinimo stovykla – JOTŽYGIS
Viena grupė (10d.)
Stovyklos data rugpjūčio 14-23d. Kaina 350€ (trys šimtai penkiasdešimt eurų) dalyvių amžius 9 -18m. (ir vyresni). Registracija priimama iki 2015 08 10

4. EKSTREMALAUS SPORTO IR LAISVALAIKIO MOKOMOJI XXIa. JAUNIMO KARYBOS STOVYKLA – TAURO VYTIS
Nuo 12-14m. amžiaus
Tai šių laikų sukarinta 2-3d. trukmės karybos stovykla, jaunuoliams (berniukams ir mergaitėms) nuo 14m. amžiaus.
Moderniausios šių laikų ginklų kopijos G36, M16, AK74 (airsoft ginklai), kamufliažinė miškų zonos uniforma ir kita kario ekipuotė leis pasijusti tikrais kariais.
Taktika, tikros užduotys, tikri apmokymai, įvairūs žygiai ir priešo naikinimo operacijos. Maskuotė, nebylaus valdymo signalai, pasalos ir pastatų šturmavimas.
Stovyklos metu viskas bus labai panašu į šiandienos Lietuvos kariomenės bazinius kursus, tik mūsų stovykloje nebus žygiavimo užsiėmimų, nebus jokių paradinių elementų.
Stovyklos tikslai:
*pažindinti ir padėti ugdytis šių laikų karybos įgūdžius nuo ankstyvos paauglystės
*paruošti jaunuolius būsimai tarnybai Lietuvos kariuomenėje
*supažindinti jaunuolius su kario profesija, kas galėtų įtakoti ankstyvą jų apsisprendimą pasirenkant gyvenimo būdą, bei profesiją
*ugdyti patriotiškos dvasios Lietuvos jaunuolį, būti pasiryžusiu ir pasiruošusiu prireikus ginti savo šalį nuo bet kokio priešo
*formuoti asketišką – spartietišką sveiko gyvenimo būdą, ugdantis: drausmės, disciplinos, atsakingumo, drąsos, stiprybės, garbės supratimo, sąžiningumo ištvermingumo, išmintingumo ir panašių savybių.
*išmokinti saugiai ir atsakingai elgtis su ginklais

1. Šiuo metu priimama registracija į I lygio 1 Pakopą ŠAULYS-1 (PALENGVINTA) stovyklos data gegužės 1-3d. Dalyvių skaičius iki 14ž. (pastiprintas skyrius). Atvykimas į stovyklą 05 01 09:00, išvykimas 05 03 17:00 KAINA 89€
2. Šiuo metu priimama registracija į I lygio 1 Pakopą ŠAULYS-1 (PASTIPRINTA) stovyklos data gegužės 8-10d. Dalyvių skaičius iki 14ž. (pastiprintas skyrius). Atvykimas į stovyklą 05 08 18-19val., išvykimas 05 10 17val. KAINA 67€
3. Planuojama stovykla I lygio 2 Pakopa ŠAULYS-2 (stovyklos data birželio 5-7d.)
Dalyvių skaičius iki 14ž. (pastiprintas skyrius).

Daugiau informacijos:
Internetinė svetainė www.suduvostauras.lt
Istorinės baltų stovyklos tinklalapis facebook https://www.facebook.com/pages/Senov%C4%97s-balt%C5%B3-gyvensenos-stovykla-Tauro-Guolis/182823805248754?ref=bookmarks
XXIa. TAURO VYTIS tinklalapis facebook
https://www.facebook.com/pages/XXIa-karybos-stovykla-Tauro-Vytis/1546555838947469

zirgas-su-raiteliu

lietuviu-senoves-tradicijos

SANYO DIGITAL CAMERA

SANYO DIGITAL CAMERA

SANYO DIGITAL CAMERA

kareiviu-stovykla