Kūrybinė teatrinė stovykla “Lietuvos atgaja” kviečia 9 – 17 m. stovyklautojus


Nepamirštama kūrybinė teatrinė stovykla “Lietuvos atgaja” kviečia 9-17 m. vaikus ir jaunimą vasarą praleisti kitaip!

Kas tojiLietuvos atgaja“?

Tai kūrybinė teatrinė vaikų ir jaunimo stovykla, kurioje naujai atrandamos senosios lietuvių tradicijos, legendos ir mitai, pasakos, istorija ir kultūra. Tam, kad išsirinktumei sau mieliausią temą, organizuojamos kelios skirtingos pamainos. Beje, šiemet mes švenčiame Atgajos 20ąjį gimtadienį!

Kuo ji ypatinga?

Laikas čia praleidžiamas ne tik linksmai, bet ir prasmingai. Stovykloje tavęs laukia atgajietiškos dainos, liaudies šokiai, teatro paslaptys (nuo grimo iki šešėlių teatro, nuo dekoracijų iki miuziklo), dailės subtilybės, rankdarbiai (nuo karoliukų vėrimo iki juostų rišimo), šėlionės prie laužo, maudynės, orientaciniai žaidimai, kermošius, jaukūs šeimos vakarai ir daug daug improvizacijos.

Kur yra stovyklavietės?

Viena iš stovyklaviečių, vadinama Atgajos namais, įsikūrusi Smarliūnuose (Lazdijų raj., apie 160 km nuo Vilniaus), kita – Zelvoje (maždaug 50 km. nuo Vilniaus).

Kaip gyvensime?

Šeimomis drauge su vadovais. Zelvos stovyklavietėje – jaukiuose nameliuose, Smarliūnuose – po vienu „Atgajos namų“ stogu atskiruose kambariuose. Kambariuose ir nameliuose įrengti dušai ir tualetai, o visai šalia stovyklaviečių tyvuliuoja ežerai.

Kas gali stovyklauti „Lietuvos atgajoje“?

9 – 17 metų vaikai, ištroškę nuotykių, tikro bendravimo, prasmingo laiko, naujų atradimų ir draugų.

Neišsigąsk, jeigu niekada nesi dalyvavęs panašioje stovykloje. Draugiški ir išradingi vadovai tau visuomet padės ir patars. Kūrybos laisvė ir džiaugsmas yra garantuoti.

Kokios pamainos manęs laukia?

Smarliūnuose

•                    Dainavos šalies paslaptys (birželio 28 – liepos 7). Pamainoje grįšime į viduramžius, kai vyko kovos su kryžiuočiais. Klausysimės krivių giesmių, ir bandysime atspėti, kokias paslaptis atskleidžia toji melodija. Garsiojoje Merkinės pilyje sutiksime bajorų Kirklių giminę. Leisimės ne tik į pilies požemius, bet ir į Gilšės ežero dugną. Bendrausime su turtingiausiais pirkliais ir ginsime Dainavą nuo priešų!

•                    Laisvės kelias (liepos 9-18). Laisvės kelias – tai puiki proga įsijausti į vaidmenis tų, kurie pirmieji vertė naujos Lietuvos istorijos puslapius. Tikriausiai ne kartą girdėjai tėvų pasakojimus apie tai, kaip klausėsi Liuksemburgo radijo, šėlo Roko maršuose, stovėjo Baltijos kelyje… kaip šifravo užslėptas mintis filmuose, dainose, knygose… Ar nenorėtum pats patirti, ką reiškia drąsiai išsakyti savo mintis, kai kiti nedrįsta apie tai net pagalvoti? Ar nenorėtum sužinoti, koks yra tikrosios laisvės skonis?

•                    Pasaulio gyvybės medis (liepos 20 – 29). Mes drauge gyvename viename pasaulio gyvybės medyje. Mitologinėje pamainoje persikelsite į lietuvių protėvių laikus, kuomet buvo tikėta miškų, dangaus ir žemės, ugnies ir saulės, vandens ir visos gyvybės deivėmis ir dievais. Naudosimės teatro, žaidimų, dainų ir muzikos kūrybinėmis galiomis. Priversime į dangų pakilti aitvarus, pažinsime sietyną ir žvaigždes, gaudysime stebuklingąsias laimės paukštes, ieškosime Žalčio karūnos, gilinsimės į mitologinį simbolių ir ženklų raštą…

•                    Baltiškojo kodo beieškant (rugpjūčio 11 – 20). Kas tas baltiškasis kodas? Kaip šiandien veikia gintaro kelias (o jis tikrai niekur nepranyko)? Kokių dovanų, be kurių neapsieiname šiandien, mums paliko kadais čia svečiavęsi vikingai? Kaip ir kodėl skirtingose Lietuvos vietose tie patys dalykai vadinami skirtingais vardais, o lietuvių ir suomių kalbose yra tokių pačių žodžių? Ši pamaina turėtų patikti tiems, kurie mėgsta istoriją, tačiau nebūtinai atsimena visas datas ir vardus.

Zelvoje

•                    Rėdos ratu (Senovės kalendorius) (liepos 23 – rugpjūčio 1). Ar kada susimąstei, kas yra kalendorius, kas jį sukūrė? O ar girdėjai apie Mėnulio kalendorių? Kuo jis siejasi su senosiomis lietuvių šventėmis? Čia patirsi užgavėnių kaukių gaminimo džiaugsmą, kausiesi Lašininio ir Kanapinio dvikovoje, puoši Kalėdų eglutę ir su stovyklos šeima susėsi prie kūčių stalo, linksminsiesi Velykų šventėje ir būsi sužavėtas Rasų burtais…

•                    Seku seku pasaką (rugpjūčio 3-12). Kviečiame tave sukurti savo pasaką, kurioje galėsi tapti, kuo tik panorėsi: šokančiu slibinu, grojančiu Jonu, trečia raganaite ar basa senele. Legendomis apipintose karalystėse kartu meistrausime stebuklingas skryneles, dainuosime aplink laužą, piešime mitinius pasaulius ir gaudysime teatro mūzas.

Kokia kelialapio į stovyklą kaina?

Džiaugiamės, kad paaiškėjus Švietimo mainų paramos fondo vykdomo projekto ,,Tapk“ rezultatams, buvo sumažintos stovyklos kelialapių kainos!

Kelialapis į stovyklą Smarliūnuose kainuoja 455 litus (sena kaina 650 Lt).

Kelialapis į stovyklą Zelvoje kainuoja 565 litus (sena kaina 760 Lt).

Visus norinčius stovyklauti raginame paskubėti, nes vietų skaičius ribotas. Kelialapiams skirta nuolaida gali pasinaudoti visi Lietuvos Respublikos pilietybę turintys  vaikai, tačiau ji taikoma tik vieną kartą per vasarą (vaikai šią vasarą turi būti nedalyvavę jokioje kitoje stacionarioje stovykloje, kurią finansuoja Europos socialinis fondas per projektą TAPK).

Kaip užsiregistruoti ir sužinoti daugiau?

Daugiau informacijos apie registraciją, stovyklavietes ir kitus jums rūpimus klausimus ieškokite „Lietuvos Atgajos“ internetinėje svetainėje www.latgaja.lt, klauskite telefonu +370 (5) 268 58 44 arba el. paštu info@latgaja.lt.

Stovyklos pristatymą rasite adresu http://www.youtube.com/watch?v=HkrupXcu8WA.

Stovyklos kontaktai: 

Adresas: Antakalnio g. 84a, LT10204 Vilnius, Lietuva

Telefonas: +370 (5) 268 58 44, +370 (5) 268 58 45

El. paštas: info@latgaja.lt